هویت در طراحی محصول

اصالت و تفکر در طراحی

اصالت و هویت در طراحی محصول چیست و چگونه آن را بسازیم؟

در زندگی واقعی اگر بخواهیم اصالت و هویت یه آدم یا یک شیء رو چک کنیم به شناسنامه و گاها به شجره نامه اون نگاه میکنیم. داشتن سابقه و شناسنامه میتونه تو شناسایی هر فرد یا شیء نقش به سزایی داشته باشه و در غیر اینصورت باید به دنبال راهی باشیم که هویت اون رو به دست بیاریم. شناسنامه اشیاء معمولا شامل اطلاعات سازنده و موادی که توش به کار رفته و اطلاعاتی از قبیل وزن و حجم و … هست.

امروزه با گسترش فضای مجازی و محصولات این حوزه، اغلب شرکت های بزرگ و صاحب نام برای ارایه محصولات خود اقدام به تهیه شناسنامه و ساخت یک هویت میکنند. این هویت برگرفته از تفکری هست که صاحبان آن برای تولید و عرضه اش دارند.
در حقیقت محصول باید یک تفکر را همراه خود داشته باشد و نوعی فرهنگ را به کاربرانش انتقال دهد که سازمان در پی گسترش آن هست.

محصول شما نماینده شرکت شما و انتقال دهنده تفکر مدیران ارشد آن است.

چطور برای محصولاتمان شناسنامه بسازیم و به آنها هویت ببخشیم؟

برای اینکه محصول تولیدی شما دارای هویت و اصالت باشد، ابتدا تفکر طراحی را در آن رعایت کنید و با طراحان و ایده پردازان در مورد نوع نگاه مشتری به محصول بحث کنید. برای طراحی آن از رنگ و استایل های بخصوص استفاده کنید. و در یک کلام به مشتریان خود ارزش قائل شوید و با عشق برای آنها طراحی کنید. مطمئن باشید آنها حسی که پشت این محصول نهفته را به خوبی درک و دریافت میکنند.

در انتها محصولی را طراحی و تولید کنید که خود حاضر به استفاده از آن باشید و با افتخار از آن یاد کنید.

ادامه دارد…

Photo by Samuel Zeller on Unsplash

موارد مشابه

3 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *